Հայտնի են բռնցքամարտի կրտսեր տարիքի պատանիների Հայաստանի առաջնության մրցանակակիրները

am
haytni-en-brncqamarti-krtser-tariqi-patanineri-hayastani-arajnoutyan-mrcanakakirnere

Դինամո ՄՀԿ/ում կայացել է կրտսեր տարիքի պատանիների Հայաստանի առաջնությունը, որին մասանկցել է շուրջ 230 մարզիկ Հայաստանի տարբեր մարզերից և Արցախից:

Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի մամուլի ծառայությունը ներկայացրել է առաջնության չեմպիոններին և մեդալակիրներին:

38,5 կգ քաշային կարգ. հաղթող՝ Դավիթ Սաֆարյան 2-րդ տեղ՝ Սամվել Գրիգորյան, բրոնզե մեդալակիրներ՝ Հայկ Վարդանյան, Դավիթ Ալեքսանյան:

 

40 կգ քաշային կարգ. հաղթող՝ Արմեն Փիլոսյան 2-րդ տեղ՝ Գևորգ Գևորգյան, բրոնզե մեդալակիրներ՝ Էրիկ Գրիգորյան, Բագրատ Ազիզյան:

41,5 կգ քաշային կարգ. հաղթող՝ Էռնեստ Սարգսյան 2-րդ տեղ՝ Հակոբ Քոչարյան, բրոնզե մեդալակիրներ՝ Էրիկ Գաբոյան, Վանիկ Աբելյան:

43 կգ քաշային կարգ. հաղթող՝ Ռուբեն Անտոնյան, 2-րդ տեղ՝ Սուրեն Սարգսյան, բրոնզե մեդալակիրներ՝ Սուրեն Ալաբերքյան, Արթուր Սարգսյան:

44,5 կգ քաշային կարգ. հաղթող՝ Գոռ Ազիզյան, 2-րդ տեղ՝ Գոռ Բեգլարյան, բրոնզե մեդալակիրներ՝ Հովիկ Վարդանյան, Տիգրան Գասպարյան:

46 կգ քաշային կարգ. հաղթող՝ Արման Միսկարյան, 2-րդ տեղ՝ Սարգիս Շահվերդյան, բրոնզե մեդալակիրներ՝ Դավիթ Բաբաջանյան, Գոռ Կոծինյան:

48 կգ քաշային կարգ. հաղթող՝ Սարգիս Թումանյան, 2-րդ տեղ՝ Էրիկ Բուլղադարյան, բրոնզե մեդալակիրներ Արմեն Հովակիմյան, Աշոտ նահապետյան:

50 կգ քաշային կարգ. հաղթող՝ Գոռ Խուդոյան, 2-րդ տեղ՝ Գևորգ Կարապետյան, բրոնզե մեդալակիրներ՝ Էդգար Մինասյան, Գևորգ Ղազարյան:

52 կգ քաշային կարգ. հաղթող՝ Յուլա Բաբլումյան, 2-րդ տեղ՝ Արթուր Ավալյան, բրոնզե մեդալակիրներ՝ Վան Լևոնյան, Արամ Ատոնյան:

54 կգ քաշային կարգ. հաղթող՝ Նարեկ Ներսիսյան, 2-րդ տեղ՝ Սմբատ Նազարյան, բրոնզե մեդալակիրներ՝ Նորիկ Մովսիսյան, Գարեգին Մարգարյան:

56 կգ քաշային կարգ. հաղթող՝ Արթուր Մկրտչյան, 2-րդ տեղ՝ Հակոբ Ավետիսյան, բրոնզե մեդալակիրներ՝ Վահե Գրիգորյան, Վահագն Գեղամյան:

59 կգ քաշային կարգ. հաղթող՝ Արտակ Մանուկյան, 2-րդ տեղ՝ Արամազտ Սեյրադարյան, բրոնզե մեդալակիրներ՝ Յուրա Աղաջանյան, Ֆիլիպ Մանուկյան:

62 կգ քաշային կարգ. հաղթող՝ Արմեն Պողոսյան, 2-րդ տեղ՝ Վրեժ Հարությունյան, բրոնզե մեդալակիրներ՝ Կարեն Ալեքսանյան, Դավիթ Խաչատրյան:

65 կգ քաշային կարգ. հաղթող՝ Գարիկ Ատոնյան, 2-րդ տեղ՝ Աղվան Ալքսանյան, բրոնզե մեդալակիրներ՝ Համլետ Ադամյան, Տարոն Սարգսյան:

68 կգ քաշային կարգ. հաղթող՝ Սուրեն Առաքելյան, 2-րդ տեղ՝ Արման Մարտիրոսյան, բրոնզե մեդալակիրներ՝ Աշոտ Ալախվերդյան, Աշոտ Ավալյան:

72 կգ քաշային կարգ. հաղթող՝ Դավիթ Սիմոնյան, 2-րդ տեղ՝ Դավիթ Մովսիսյան, բրոնզե մեդալակիրներ՝ Գարիկ Ավդիշոն, Սարգիս Համբարյան:

76 կգ քաշային կարգ. հաղթող՝ Գոռ Մելքոնյան, 2-րդ տեղ՝ Համլետ Ղազարյան 80 կգ քաշային կարգ. հաղթող՝ Ալբերտ Հարությունյան, 2-րդ տեղ՝ Արթուր Բուդակով, բրոնզե մեդալակիրներ՝ Արսեն Վարդանյան, Ռազմիկ Ոսկանյան:

90 կգ քաշային կարգ. հաղթող՝ Ավետիք Հովակիմյան, 2-րդ տեղ՝ Արամ Գրիգորյան, բրոնզե մեդալակիրներ՝ Միքայել Պողոսյան, Արամ Գալստյան:

105 կգ քաշային կարգ. հաղթող՝ Արթուր Գևորգյան, 2-րդ տեղ՝ Էրիկ Բաղդասարյան, բրոնզե մեդալակիրներ՝ Մարկոս Աբրահամյան, Պարգև Հարությունյան:

Լրահոս

Ամենաընթերցվածը

Նմանատիպ նորություններ